Benamor 1925

O MARCE

Firma Benamor została założona w 1925 roku w Lizbonie przez tajemniczego aptekarza, który w swoim laboratorium przy Campo Grande no. 189 stworzył według własnego pomysłu cudowne, dotąd nie znane maści/kremy. Jego ręcznie robione receptury opierały się na naturalnych, głównie lokalnych składnikach takich jak cytryny z Algarve, róże, aloes czy migdały i pakowane były ręcznie w urocze aluminiowe tuby z grafikami w stylu art deco. To był hit!

Produkty zyskały uznanie i sławę pośród zamożnych i wpływowych mieszkanek Lizbony, w tym samej królowej Amelie, która przez całe swoje życie pozostała wierną fanką marki Benamor1925. W tym czasie Benamôr zapoczątkował niektóre ze swoich najbardziej kultowych receptur kosmetycznych m.in. krem do twarzy z serii Rosto czy słynny w Portugalii krem do rąk z serii Alantoíne.

Do dziś marka bazuje na tych samych, tradycyjnych recepturach i sposobach produkcji co prawie sto lat temu. Pozostaje wierna swojemu dziedzictwu i wypracowanej pozycji, starając się przy tym iść z duchem czasu i poszukukiwać nowych rozwiązań, by jeszcze silniej zaspokajać oczekiwania swoich klientów. Unikalne receptury marki łączą tradycyjne aktywne składniki kosmetyczne z innowacyjnymi rozwiązaniami, zapewniając wysokiej jakości formuły dla najbardziej wymagających konsumentów.

Marka bazuje na lokalnych źródłach dostaw składników (80%) oraz pozyskuje aluminium z recyklingu wyłącznie na terenie Europy by zmniejszyć negatywny wpływ transportu na środowisko. Każdego roku zyskuje kolejne pokolenia wiernych fanów, rozwija swój asortyment i wprowadza nowe produkty, a także otwiera kolejne punkty sprzedaży w całej Europie.

Teraz dzięki naszemu sklepowi jest w zasięgu ręki także dla klientów z Polski, spragnionych nowości i wysokiej jakości ekskluzywnej pielęgnacji.

 

OPAKOWANIA

Benamôr wykorzystuje aluminiowe tuby i słoiki (80% całości produkcji) jako tradycję od 1925 roku, ściśle współpracując z tym samym niezawodnym dostawcą od czasu założenia firmy. Marka promuje szacunek dla środowiska i dbałość o naszą planetę poprzez zachowanie wysokich standardów zrównoważonego rozwoju.

Opakowania aluminiowe używane przez Benamor są w 100% przeznaczone do recyklingu i w 40% stworzone z aluminum z recyklingu. Zgodnie z tradycyjnym procezem produkcji są napełniane ręcznie z należytą starannością, co gwarantuje ich jakość i brak uszkodzeń. 

Recykling aluminium to idealny zamknięty obieg,który oszczędza 95% energii potrzebnej do wytworzenia nowego produktu. Przetwarzanie tego surowca gwarantuje nieskończoną ilość możliwych ponownych użyć, bez utraty jakichkolwiek jego właściwości. Jest idealnym materiałem do przechowywania kosmetyków: trwały, lekki, nieprzepuszczający światła i powietrza, dzięki czemu w znakomity sposób chroni cenną zawartość opakowania. Kosmetyki zachowują wszystkie dobroczynne właściwości bez negatywnego wpływu na środowisko.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl